Skip to content

Kim jesteśmy

Naszą wizją jest świat, w którym każdy człowiek ma dostęp do skutecznej edukacji, odpowiednich zasobów i wsparcia, które pozwalają mu żyć w zdrowiu i harmonii ze sobą i otoczeniem

Nazywamy się Asia Sawicka-Gontarz i Jola Flejszar-Olszewska i jesteśmy założycielkami Fundacji „W drodze po zdrowie”.
Właściwie nigdy nie planowałyśmy prowadzić takiej działalności. Pomysł ten podsunęła nam znajoma, kiedy osiągnęłyśmy pierwsze sukcesy w realizacji naszego autorskiego Programu Zdrowego Stylu Życia „W drodze po zdrowie”. Jego uczestnicy osiągnęli wiele korzyści, m.in.: dobre samopoczucie, unormowanie poziomu glukozy, poprawę gospodarki lipidowej, zmniejszenie liczby migren i intensywności bólu głowy, unormowanie pracy układu pokarmowego. 

Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

Tak oto w lipcu 2022 roku utworzyłyśmy Fundację „W drodze po zdrowie”, aby pomagać znacznie większej liczbie osób potrzebujących. Nazwa Fundacji została zaczerpnięta z nazwy programu i była dla nas oczywista. Od wielu lat realizujemy swoje marzenia o życiu w zdrowiu i dobrej kondycji, a naszą największa pasją jest pomaganie ludziom w osiągnięciu optymalnego zdrowia.

Czy uważamy, że wiemy już wszystko o zdrowym stylu życia? Ależ skąd! Mamy w sobie dużo pokory. Cały czas jesteśmy głodne wiedzy. Czytamy książki, publikacje, bierzemy udział w różnych szkoleniach, warsztatach i konferencjach poświęconych tej tematyce.

„W drodze po zdrowie” to nie tylko nazwa Fundacji, ale także nasze osobiste historie związane ze zdrowiem.

Jola pewnego dnia postanowiła podejść do tematu migreny, z którą borykała się od ponad 25 lat, inaczej niż lekarze. Zamiast przyjmować kolejne dawki leków, zaczęła czytać, artykuły, książki i wyniki badań na temat przyczyn powstawania tej choroby oraz zmniejszenia liczby i intensywności migrenowego bólu głowy. Dodatkowo podjęła naukę na studiach podyplomowych z dietetyki. To doprowadziło ją do znalezienia sposobu na ujarzmienie migreny. Jest nim zdrowy styl życia, którego zasadami od wielu lat dzieli się ze swoimi pacjentami.

U Asi droga do zdrowego stylu życia prowadziła przez redukcję masy ciała, nietolerancje pokarmowe, chorobę taty i certyfikat Instytutu Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej. Od wielu lat motywuje uczestników programu Diety dr Ewy Dąbrowskiej do zmiany nawyków żywieniowych w jednym z certyfikowanych ośrodków. Zaraża ich miłością do nordic walkingu. Uczy, jak się mają znaleźć czas na relaks i zadbać o zdrowy sen.

Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

Misja

Misją naszej Fundacji jest inspirowanie, edukowanie i wspieranie ludzi w podejmowaniu świadomych i odpowiedzialnych wyborów dotyczących zdrowia fizycznego i psychicznego. Działamy na rzecz poprawy jakości życia i zapobiegania chorobom cywilizacyjnym poprzez promowanie zdrowego odżywiania, regularnej aktywności fizycznej, minimalizowania stresu, relaksacji i higieny snu. Współpracujemy z ekspertami, organizacjami i instytucjami, które dzielą naszą wizję i misję.

Jeśli planujesz długie życie w zdrowiu i dobrej kondycji, dołącz do naszej fascynującej podróży po zdrowie, gdzie każda strona tej historii pisana jest nie tylko atramentem, lecz przede wszystkim determinacją i pasją.

Niech zdrowie zawsze będzie z Tobą!