Skip to content

Co robimy

Głównym celem Fundacji „W drodze po zdrowie” jest inicjowanie, wspieranie i realizacja działań w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia.

 • opracowywanie i realizowanie programów profilaktyki zdrowia,
 • wygłaszanie wykładów,
 • przeprowadzanie konsultacji dietetycznych,
 • przygotowywanie indywidualnych planów żywieniowych,
 • udzielanie porad żywieniowych,
 • przeprowadzanie warsztatów kulinarnych,
 • motywowanie i wspieranie, 
 • popularyzowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywania, regularnej aktywności fizycznej, minimalizowania stresu i higieny snu. Dbamy, aby przekazywane przez nas informacje były zgodne z aktualnym stanem wiedzy.

 

Co robimy
Co robimy

Nasza wiedza i umiejętności pomagają zrozumieć, że nie jesteś skazany na ciągłe niezadowolenie ze swojego wyglądu i towarzyszące temu złe samopoczucie. Spadek masy ciała jest częstym efektem ubocznym zmiany stylu życia na zdrowszy i wspomaga leczenie wielu problemów zdrowotnych, w tym otyłości, chorób układu sercowo-naczyniowego czy cukrzycy typu 2.

Zdrowy styl życia to jednak nie tylko dbanie o ciało, ale też troska o umysł i emocje. Chcemy, aby osoby, którym pomagamy, poczuły się szczęśliwe, pełne energii i gotowe do pokonywania codziennych wyzwań.

Nasze działania kierujemy do wszystkich, którzy chcą jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie. Dzięki nim można zyskać wiele korzyści, m.in.:

 1. Trwale zmienić nawyki żywieniowe i poprawić kondycję fizyczną.
 2. Utrzymać prawidłową masę ciała.
 3. Polepszyć samopoczucie i zwiększyć poziom energii życiowej.
 4. Poprawić pamięć i koncentrację. 
 5. Zmniejszyć poziom stresu i lęku.
 6. Poprawić jakość snu.
 7. Wzmocnić układ odpornościowy.
 8. Opóźnić proces starzenia organizmu.
 9. Wydłużyć życie bez chorób przewlekłych (m.in. otyłości, chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy typu 2 i osteoporozy) lub wspomóc ich leczenie farmakologiczne.
 10. Zdobyć lub utrwalić wiedzę na temat czynników, które mają korzystny wpływ na zdrowie, a których najlepiej unikać.

Współpracujemy z jednostkami samorządowymi, urzędami marszałkowskimi, organizacjami pożytku publicznego, placówkami oświatowymi i ochrony zdrowia, lekarzami, psychologami i innymi specjalistami profilaktyki i promocji zdrowia.

Zapraszamy do współpracy!

Co robimy