Skip to content

Dołącz do nas

 

Co to jest zdrowy styl życia i dlaczego zachęcamy Cię do jego wdrożenia? 

Zdrowy styl życia to taki, który sprzyja dobremu samopoczuciu, zapobiega wielu chorobom i wydłuża życie co najmniej o 10 lat. Składa się z kilku elementów: dobrze zbilansowanej zdrowej diety, regularnej aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu i odpoczynku, minimalizowania stresu i unikania używek. Styl życia ma w ponad 50% wpływ na stan naszego zdrowia.

Tymczasem dane statystyczne z ostatnich lat nie są optymistyczne – trzech na pięciu Polaków ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły. Otyłość została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę, która nakłada na lekarzy obowiązek jej rozpoznawania i leczenia. Zarówno nadwaga, jak i otyłość są głównymi czynnikami ryzyka wielu chorób, m.in.: nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, chorób układu sercowo-naczyniowego, raka jelita grubego, raka piersi u kobiet i raka prostaty u mężczyzn.

Czy wiesz, że co roku w Polsce na cukrzycę typu 2 zapada ponad 400 tys. osób, a w 93% przypadków można byłoby temu zapobiec, stosując się do zaleceń zdrowego stylu życia. 

Zdrowie leży więc w Twoich rękach. Każdego dnia masz wpływ na to, co znajdzie się na Twoim talerzu. Czy zapewnisz prawidłową pracę dla swojego organizmu, czy jedynie wypełnisz żołądek, aby zaspokoić głód? Czy wstaniesz z kanapy, żeby pójść na spacer lub poćwiczyć? Czy zadbasz o zdrowy sen? 

Jeśli:

  • nie wiesz, jak skutecznie zmienić te elementy swojego stylu życia na zdrowszy,
  • jeśli planujesz długie życie w zdrowiu,
  • poszukujesz rzetelnej wiedzy na temat zdrowego stylu życia,
  • pragniesz znaleźć inspirację i wsparcie w drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia,

Skontaktuj się z nami! Fundacja „W drodze po zdrowie” jest gotowa towarzyszyć Ci w rewolucji Twojego stylu życia, wprowadzając pozytywne zmiany, które przyniosą Ci wiele korzyści – zwłaszcza zdrowotnych.